About me...
16.9.03
Pro chudáky, kteří hrají strašlivě odfláknutou, byť ze začátku velice velice nadějnou a do poloviny velmi povedenou hru Lionheart, jsme s Ceonem sepsali návod, resp. on ho napsal a já doplnil a dal k sobě na stránku :) Najdete ho tady.

1.9.03
Na serveru www.palmknihy.cz si můžete za nějakou tu stokorunu vytisknout mou knížku Mise, která musela selhat. Oproti verzi, kterou najdete tady na stránce, je knížka po tvrdých korekturách, jakmile budu mít chvíli čas, nacpu opravenou verzi i sem. A pro zájemce ukázka, jak knížka vypadá:
.

11.8.03
Tak zase jednou nějaký malinký update. Kvůli Fallout Yurop a Vietcongu prostě není na nic víc čas :/. Na povídkách najdete nové dílko jménem Umělci nové doby.

21.5.03
NIGHTWISH!!! 7.6. Má Nightwish koncert na slovensku, v Bánské Bystrici! Kdo nejede, je lama! :)))

13.4.03
Čas plyne a já nestíhám nic, vůbec nic. Vietcong mi sebral téměř všechen čas, zbyteček sotva stačí na nějakou tu snahu o usměrňování vývoje Fallout:Yurop. Na otázky ohledně Anachronoxu odpovídám: dělá se právě betatest a já už s tím bohužel nemám nic společného. Loni jsem přeložil pořádný kus, ale tím to bohužel zhaslo a rozsvěcet se asi nebude. Jinak důvod tohohle postu jsou nějaké nové překlady na stránce Nightwish. A poznámečka o nejnovější knížce z cyklu Zeměplocha :).

26.1.03
Trochu později vás vítám v novém roce. Takže letem světem:
FALLOUT 3 - včera proběhlo první reálné zasedání Fallout 3 Teamu a brzy budou v provozu stránky našeho projektu, který ponese hrdé jméno Fallout: Yurop. Bližší informace dostanete, až buduo :)
ANACHRONOX - překládá se, i když já už na něm od léta moc neudělal, podle toho, co vím, to vypadá, že je hotový překlad většiny textů a překresluje se i grafika, takže snad bude hotový v dohledné době.
Moje nová knížka Agent na útěku, ze které si už nějakou dobu můžete
přečíst ukázku, probíhá posledním testováním, pak přepíšu pár drobností a pokusím se ji někde protlačit do tisku, pokud se mi to v dohledné době nepodaří, skončí zase na webu.


22.12.02
Tak nakonec pro vás mám ještě jeden malý vánoční dárek. Ve čtvrtek jsem založil skupinku s hrdým názvem Fallout 3 Team. Jméno vám asi napoví dost. Ano. Máme dost čekání na trojku, které se snad nikdy nedočkáme. A tak si ji uděláme sami! Bližší informace uvedu, až budou, ale zatím je nás cca dvacet, z toho pár profesionálních gamesníků, všichni těžce závislí na Falloutu, takže to snad vyjde a dostanete Fallouta, from fans to fans!

6.12.02
Slibovaný dárek k vánocům - třetí a zřejmě poslední povídka o barbarech - slabší, než první dvě, ale snad vás pobaví
Drak na drakovi.

24.9.02
Pár novinek na Nightwishi... Všem fanouškům Barbarů - novou povídku vám dám nejpozději k Vánocům, snad dřív.

9.9.02
Dny ubíhají a já pořád nemám na nic čas :/. Vietcong se pomalu a jistě blíží ke konci a práce je čím dál tím víc. Jinak bych vás rád upozornil na plody svých probdělých nocí (teda jedné noci) a to je akční adventurka Darkened Skye. Opravdu není špatná a navíc ji CD projekt prodává jen za pětikilo. Holt si musím chválit vlastní zboží, ne? :o). Tankový simulátor Steel Beasts, který jsem taky prznil, se už tak doporučovat nedá - je to sice vynikající hardcore simulátor, ale jednak je už starší a rozhodně je to na něm vidět, druhak se opravdu hodí akorát pro zavilé tankisty. Do tanku v tank!

3.8.02
Mise, která musela selhat, je dostupná i na www.palmknihy.cz - http://www.palmknihy.cz/www/detail.php?Xid=1108 , klidně stahujte, aspoň mě zvednete hodnocení :o). Ale když už tam budete, tak si spíš stáhněte Poznamenanou , kterážto je mnohem lepší, než co jsem zatím napsal. Pokud budete mít k Vlaďčinu dílu poznmky, sem s nima, snad ji díky tomu dokopu k napsání a zveřejnění něčeho nového. Zmar, odcházím hubit Vietnamce (tedy vracím se zpět k práci).

25.7.02
Takže Mise, která musela selhat, je teď dostupná i v RTF offline verzi. Pokud ji chcete umístit na své stránky, nejprve mě kontaktujte.

24.7.02
Času pořád není nazbyt. V povídkách přibyla povídka Každý se může zamilovat, která mě nedávno vyšla v Ikarii a taky jsem konečně zveřejnil celý svůj scifi román Mise, která musela selhat v naději, že třeba najdu nějakého nakladatele takhle. Prozatím je pouze ve webové formě, ale brzy vám poskytnu i download verzi pro PC a PDA.

4.7.02
Alespoň symbolický update Nightwishe .

25.6.02
Halelujá, konečně vám aspoň můžu říct, proč nemám žádný čas: od začátku roku totiž dělám na hře VIETCONG.

24.6.02
Je to smutné, ale ani kyborg nestihne všechno, co by chtěl :(. Už jsem se sice zbavil alespoň na čas biče otrokáře Gremlina a přeložil do češtiny tankovou simulaci Steel Beasts a dialogové soubory pro adventurku se zrzavaou Skye překvapivě pojmenovanou Darkened Skye, ale ještě pořád musím dělat na stále utajovaném projektu a ten žere času času ČASU! Hrozné. Mám naplánované rozšíření Nightwishe o nové album, novou povídku, zveřejnění povídky, která mě teď vyšla v Ikarii, ale nevím, kdy se k tomu dostanu. I ten nový grafický kabátek a přemístění stránky udělal bratr RadaR, za což mu vřelé DÍK! Ať ti žhaví elektronky, brácho.

5.6.02
Enjoy of new design! Kromě sekce Shadowrun by mělo vše fungovat, tak si to pěkně prošmejděte v novém kabátku!

6.5.02
Život jde dál a Birdman nestíhá. Musel překládat kus Might and Magic 9, dělat spoustu utajované práce, zachlastat si na sjezdu překladatelů a strávit týden na chatě jídlem, spánek a sexem.

Jinak ale co nového? Během týdne dvou by se měla konečně změnit grafická vizáž téhle stránky na profesionální design (taky mi ji bude dělat profesionální designátor). Taky přibude povídečka o barbarech, už je tak z poloviny hotová. Chystám se dodělat překlady všech chybějících písní od Nightwish. Pro http://www.mangacesky.wz.cz jsem přeložil jednu Mangu, Shin-no Shin, každou chvilkou by se tam měla objevit.

Co se týče překladů her, tak Arkánum je hotové, všichni si ho můžete stáhnout z www.cestiny.cz nebo ode mne. Anachronox se sice rozjel, ale můj podíl na něm zřejmě bude menší, než jsem čekal a chtěl bych, vinný je kapitalista Gremlin z CD projektu.

19.4.02
Z mnoha různých důvodů absolutně nic nestíhám a tak jsou stránky poloprázdné, ale v květnu by se to mělo trošku rozjet, navíc se bude vytvářet úplně nový design stránek, který nebudu dělat já, takže to snad konečně bude nějak vypadat.

8.4.02
Konečně jsem opět on-line...

29.3.02
Ojojoj, nemoc Čediče, vlastníka www.cestiny.cz mi udělala kapku čáru přes rozpočet. Takže plná verze češtiny do Arkána bude stáhnutelná i od něj, ale až později. Mini a normální verze jsou ale stažitelné z www.shigor.mysteria.cz

27.3.02
Jsem stále off-line a navíc nemám na blbosti čas, takže vám pouze oznamuju, že na apríla neboli prvního dubna by měla být ze stránek www.cestiny.cz stažitelné všechny tři verze češtiny do Arkána - minimální, kompletní bez videa a kompletní i s videem (přes 160 mega). Užijte si to. Pokud jste si teda nekoupili Gamestar 38, kde už čeština vyšla.

17.2.02
Nějak mi odmítá jet FTP, takže to musím brát všechno oklikou - aktualizace bude nepravidelná. Z novinek akorát nějaký ten Nightwish...

14.2.02
Nestíhám nestačím, málem ani nesvačím. Arkánum je hotové, právě ho sosá server gamestaru, kde vyjde už v nejbliží době!

Ikonky Erinky!


4.2.02
Další tři Nightwishe... Nemám čas na nic jiného, jelikož se snažím hrát Anachronox, který hodlám svým překladem prznit už brzy brzy.

3.2.02
Nic moc nového - přeloženy tři nové texty NIGHTWISH

2.2.02
Videa Arkána jsou hotové, dabing téměř taky, QWERTY udělal nádhernou obrazovku k instalátoru... Co víc si přát? Na Arkánum CZ najdete pár nových zpráviček. Znovu připomínám, že mi můžete vynadat v návštěvní knize, nebo ve Fan&Hate klubu Shigora Birdmana. A betatester, který mě do překládání dostal, zvaný Leeroy, dodal svou ikonku:
31.1.02
Nějak nestíhám nestačím, skoro ani nesvačím... takže co je nového? Nová verze manuálu k Arkánu, snad už tam moc chybiček nebude. Pár dalších textíků geniálních Nightwish

28.1.02
Tak máme další ikonku, tentokrát je to Mawerick! Pokud by chtěl nějaký rýpal zjišťovat co vlastně dělal, tak nebýt něj, nemáte nic... To byla dlouhou dobu moje spojka, která mi navíc vyryla za pomocí Raptorova prográmku textíky, abych se do toho mohl pustit. Jinak zatím nic nového, ale den ještě nekončí. Přidal jsem hodně primitivní guestbook neboli návštěvní knihu, ale časem ho vylepším, zatím funguje a to je hlavní.


27.1.02
Jelikož se občas taky potřebuju věnovat chvilku něčemu jinému, začínám přidávat k hnízdečku trošku jinou stránečku, o dokonalé skupině NIGHTWISH! Zatím tam toho moc není, ale kdo ví, snad tu stránku někdy zkompletuju.
Sir Qwerty dodal svoji ikonku s komentářem "don't expect any kind of mercy on the battlefield..." Tady ji máte.

Navíc jsem opět zprovoznil svoji stránečku o Úžasné Zeměploše - Discworldu

25.1.02
Fámy, které kolem mě začaly obíhat, nabraly neuvěřitelné obrátky, hehe. Taky se vám teda chlubím ksichtíkama, které půjdou do Arkána, zatím nevím, jestli oba, nebo jenom jeden, nebo ještě nějaký dodám, ale tady jsou:

Obojí jsem já, jenom je tam nějaký ten rok mezírka... a možná ještě dodám i fotku ze současnosti, ať je sranda...

Nové zprávy o Arkánu: tak to outro bude nakonec i s titulkama, ale to namluvení asi stejně dodělám, ať je sranda, jako takový bonus pack. Díky radě dravého ptačího kolegy Raptora mám možnost upravit i videa (asi jenom otitulkovat), ale s tím zatím moc nepočítejte... uvidíme, co na to řekne Gamestar.

24.1.02
Betatester Ceon dodal ksichtik, no koukejte na něj:


23.1.02
Zapoměl jsem se pochlubit: Jedna z mých povídek, kterou tu zatím nenajdete, se zúčastnila soutěže Ikaros a skončila někde mezi šestým a dvacátým-něco místem, takže někdy letos možná půjde do tisku... pod mým pravým jménem, takže se stejně nic nedozvíte, hehe. I když možná se k odkazu svých předků přiznám, kdo ví?

Takže novinky ohledně Arkána: Vyřešil jsem problém s outrem, dneska v noci budu nahrávat svoji ukecanou hubu a následně to různě komolit, aby to znělo TAJEMNĚ,STAŘECKY a MYSTICKY... Překlad se tak protáhne o dalších cca 4-8 mega. Zatím nevím, jestli náhodou není arkánum blbé a nechce mp3 jenom v jednom daném bitrate, pokud to půjde, tak použiju nějaký menší, ať to má rozumnou velikost.

Bohužel, překlad videa prostě není vyřešený a asi nijak jednoduše nebude. Nejpravděpodobnější je, že po videu se vám v inventáři objeví knížečka, ve které bude záznam těch keců... Předělávat videa se mi nechce a navíc na biky ani nemám jak.

Ti, kdo ho ještě nemají, si můžou stáhnout Arkánum manuál v češtině, já blb na něj při předělávání stránky smazal link. Najdete ho tady.

Bod další, do hry přidám balíček ksichtíků a asi i postaviček lidí (humanoidů atd), kteří se na překladu podílejí... S hrůzou jsem zjistil, že na volně přístupné stránce jsem to nikdy neuvedl a tak tady prohlašuju:

Erina - korektury a podpora mé osoby
Pat - korektury
RadaR - grafika, fonty, finanční poradce a všeobecná podpora
Lucifer 666, Sir Qwerty - fonty
Mnemonic, Raptor a Bob (Robert Schmid) - softwarová podpora
Hromada lidí - betatesting
Snad jsou to všichni...

Mimochodem, tady máte ukázečku ksichtíků... jsou to zleva doprava (zatím jenom) RadaR a Lucifer666 (Ale Qwerťák slíbil, že taky urychleně něco dodá):


21.1.02
Omlouvám se za zpoždění, nějak jsem zapomněl, že na víkend jedu domů a tam inet nemám. Takže k Arkánu - momentálně se čeká, co mi řekne časopis Gamestar... Pravděpodobně to vezmou a tak vyjde čeština na jejich příštím CoverCD... na inetu tím pádem tak o měsíc později, čili někdy v březnu.
POKUD se neozvou a neřeknou co a jak, tak další betaverze (pořadové číslo 0.99d) bude volně přístupná na tomhle webu pravděpodobně prvního února... prozatím se mi nepodařilo nijak vyřešit problém s překladem videa a outra, takže to bude betaverze a ne finální verze překladu....Toť vše.

15.1.02
Tak, oficiálně prohlašuju, že do konce týdne vám řeknu kde a kdy bude Arkánum CZ :) A taky to tak vypadá, že se pustím do překladu Anachronoxu, který už je sice rozjetý, ale poslední dobou stojí... Uvidíme, řekl slepý. Znovu děkuju všem, kteří se mě v momentální krizové situaci snaží podpořit :)

13.1.02
Právě jsem zjistil, že nějaký kretén prásknul lokaci betaverze... no, už tam není. Veřejně tímto oznamuju, že jestli někdy přijdu na to, kdo to byl, rozbiju mu hubu. Mimochodem mám své podezřelé a pokud se podezření potvrdí, budiž ti země lehká, hajzle. A každému, kdo si ji stáhnul, přeju, aby mu padal počítač, zhroutil se mu systém a všude se mu rozlezly viry. Pro všechny ostatní - čeština bude, až bude.

12.1.02
Poněkud přepracovaný design stránky. Na dále zůstane jednoduchý, ale vypadá trošku líp. Taky jsem přidal pár věcí ze starého hnízda.

11.1.02
Díky skvělému Tomovi z Třince už nepotřebuju pomoct s propojováním PC... máš u mě flašku, Tome!

7.1.02
Diky Powerovi z www.hrej.cz jsem odstranil fatální chybky tohohle webu... betaverze arkána byla stažitelná pro každého! Díky, Powere!

6.1.02
O pár hodin později jsem zjistil, že jsem neschopný!!! Vychází beta 0.99c, pro ty, kteří už si stačili stáhnout béčko je tady patch na verzi c... Doufám, že tohle už je definitivně opravené... Ale taky jsem dneska zjistil, že jsem pracoval ze starým patchem a ten nový opravuje některé chyby v dialozích, které mě zůstávají... takže třeba quest Molly Wiliamsové nefunguje :-( Až ve finální verzi.

6.1.02
Zdar lidi! Kromě počítadélka právě vyšla betaverze arkána 0.99b, která už má opravené snad všechny funkční chyby. Do konce ledna bude čeština nejspíš hotová a snad i teda vyjde veřejně... Teď to dost záleží na jednom nerozhodném pánovi, jak to bude:)

5.1.02
Konečně jsem plně online, ale zatím pro vás mám jenom tuhle novinku. Někdy během zítřka se na webu objeví nová beta Arkána, ale pořád pouze pro betatestery. Kromě toho se začne stránka trošku vylepšovat, i když zázraky nečekejte... mám sice přístup, ale nemám čas. Jinak hodně štěstí v roce 2002 přeje Šílený Magor:-).