About me...
Počítačové hry


Počítačové hry mi zabírají velkou část života. Hraju je, dělám i překládám, povídám si o nich a teď i píšu. Na téhle stránce se soustředím na pár megabomb, které se mi opravdu zalíbily a nějak víc mě zaujaly. A hlavně pro které jsem si našel čas udělat nějakou tu stránku.


Linonheart
Návod na Lionhearta

Lionheart je smutným příkladem toho, jak se dá zničit velmi dobrá hra. Asi do poloviny je LH vynikající, skvělé RPG, které ale zdegraduje do nesmyslné a špatné akční hry ve stylu Diabla (na které ale v žádném případě nemá). Ale co... pokud ho někdo hrajete, Ceon pro vás připravil návod, já ho doplnil a tak pokud máte někde zásek, můžete se kouknout tady: Návod na Lionhearta


ARCANUM
[ARKÁNUM CZ]

Překládáním Arkána jsem strávil několik měsíců naprosto šílené práce. Hra samotná je vynikající RPG ze zvláštního fantasy světa, kde nastala průmyslová revoluce. Více se dočtete například na stránce http://www.arkady.cz/cz/arcanum.asp.

Pro překlad a další věci k této hře vztažené se račte znavigovat semhle...


FALLOUT 2
FallOut 2 [Fallout 2] FallOut 2

Fallout, Fallout 2, Fallout Tactics a chystaný Fallout 3, to jsou všechno skvělé hry. Fallout 2 mě naprosto pohltil a tak nebylo divu. Je to vynikající rpg z postapokalyptického světa s vynikajícím příběhem. Protože se kolem Somnambula dala dohromady parta lidí, která ho pak přeložila, můžete si ho zahrát i vy, kteří anglicky nevládnete.


[PLANESCAPE TORMENT CZ]

Tuhle hru považuju za vlastníka nejlepšího příběhu, jaký kdy byl použitý ve hře. Je to dokonalé RPG ze světa AD&D. Velkou část jsem ho překládal do češtiny a že to byla fuška :) Odkaz vede na stránku šéfa projektu Mawericka, proč bych se unavoval a vypisoval znovu to, co už bylo napsáno?


Resident Evil 2

Pro nekrofily, milovníky těžkých gunů, krve a masakrů, ale taky lidí, kteří si chtějí zahrát pořádný horror, je tady hra s dokonalou atmosférou, vynikající Resident Evil 2. Na odkazu najdete kromě recenze i kompletní hintbook neboli takový zvláštní návod. Podobnou stránku pro trojku teprve plánuju.


Na závěr taková výzva:
Pokud znáte nějakou skvělou hru, kterou byste chtěli mít v češtině, možná bych mohl pomoct :) Pokud to bude hra, která bude za něco stát (simulátory lovení ryb mi neposílejte) a pokud mi někdo dodá jenom vytípané texty v rozumném formátu, klidně se do toho pustím...
Já osobně se teď chystám (kromě stále plně nedokončeného Arkána) na Anachronox. Ale nějaké návrhy jenom uvítám... možná dokonce zavedu hitparádu :) Strašně rád bych se pustil do překládání Final Fantasy 6, ale ta na PC není a kód emulátoru je nad mé síly. O PSX verzi nemluvím, i když je NÁDHERNÁ!

Než mi ale něco budete navrhovat, zkuste nejprve server www.cestiny.cz nebo www.hrycesky.cz , jelikož tam tu hru možná najdete.