About me...
Resident Evil 2

Přiznám se bez mučení a trhání pařátů, že jsem Resident Evil 1 nehrál. Viděl jsem ho na stejšnu, oblastní pirát se mi ho pokoušel prodat jako ostatních 3725 her co má, ale já odolal. Ani nevím proč, když jsem hry podobného stylu měl vždycky rád. Pro ty, kteří nemají tucha, o jakou hru jde, připomenu pár her, které používají stejný systém : Alone in the Dark 1-3, Ecstatica 1-2, City of Lost Children, bombastic fantastic Dark Earth... Furt nic?

No takže tohle jsou takové hry zvané též filmovky.  Svou postavu pozorujete z nejrůznějších filmových úhlů - jak se procházíte, kamery se přepínají a dívají se na vás z nejrůznějších úhlů, většinou správně zborcených. Není to to samé jako dnešní debility kamera s kozatou Larou (kdyby v Tomb Raideru vystupoval chlap, NIKDY by to nebyla tak komerčně úspěšná hra, i když kvalita by byla takřka stejná). Výsledný dojem z takovéhle hry je většinou dokonalé prostoupení filmu a hry, s našlapanou atmosférou a skvělou hratelností. Tohle zběsilé šílenství rozpoutal poprvé Alone in the Dark (sám ve tmě) na pícídlech. Postavička detektiva (detektivky), tenkrát ještě složená z několika nestínovaných polygonů, prozkoumávala tajemný dům, který v sobě skrýval ZLO.

Všechny hry, které slavného Alona následovaly, se mu v mnohém podobají - velice kvalitní, předkreslená grafika pozadí, postavy celé v 3D (Alone 1 a 2 i na 286 a jak to vypadalo!), kombinace zběsilé akce a lámání hlavičky, kde co jak udělat, abych přežil/a o nějakou chvilku dýl, dokonalá, skvělá a ještě jednou dokonalá atmosféra těch nejlepších hororových filmů plná napětí a náhlého výbuchu opravdového strachu....

Zkrátka opravdu něco. Pokud jste nikdy žádnou hru tohohle typu nehráli, o dost jste přišli. Atmosféra a příběh, tedy po hratelnosti nejdůležitější součásti hry, jsou vždycky na výši, stejně jako velice kvalitní zpracování grafiky a zvuku (i stařičký Alone 1 pořád vypadá docela hezky). Pokud chcete začít, je Resident Evil opravdu  dobrá volba.

Takže historie je za námi, pusťme se na Resident Evil 2 staré dobré automaťácké firmy CAPCOM. V RE1 šlo v podstatě o toto - blízko fingovaného města Racoon City se začaly objevovat nějaké potvory, v okolí nějaké vily či co. Speciální jednotka S.T.A.R.S. team vyrazila - mohli jste hrát za chlapce nebo holčičku z týmu. Potvory vznikly díky ďábelské firmě Umbrella, která vyvíjela u R.City bilogické zbraně, konkétně mutagenní virus. STARS nasadili své životy a vyhodili domeček i z muťákama do luftu.

To ale nebyl Happy End. O pár dní později přídíždí do města novinářka Claire za bráškou Chrissem (hlavní boss STARS) a zároveň nastupuje do policejního oddělení Racoon City nováček Leon. Jenomže po městě se courají podivně zašpinění pánove s kravývma pusama a huhlají si něco jako "MOZKY...". Jako Leon nebo Claire (každý má své CD a každý hraje JINAK - nezmění se jenom postavička hlavního hrdiny ale celý postup hrou. Mimochodem, Claire je hezčí než Croftovka, i když má menší míry. A je rozhodně sympatičtější) rychle zjišťujete, že to vypadá velice NO-GOOD. Pokud přežijete první setkání se zombiemi (utečte, jinak nemáte šanci) a podaří se vám prokličkovat mezi nahnilými obyvateli města až na fýzl-stejšn, začnete odhalovat pozadí celé události. Potkáte se s několika nechutnými potvorami (licker, on nebezpečná potvor), s několika dalšími lidmi (podle toho, jestli budete hrát za Claire nebo Leona), s hlavním panem vědcem, toho času kapku mutovaným, prolezete stoky (arachnofobici připravit plýnky, tak hezké pavoučky jste ještě neviděli), kde si připomente slavné filmy Aligátor a Čelisti, až se vláčkem dostanete do továrny firmy Umbrella, odkud se vám (pokud máte dost kyselinových granátů) podaří možná utéct.

Celou tu dobu jste v neustálém napětí a máte lidově řečeno bobka. V několika situacích jsem se dostal málem až k tomu bobku a to si nervy brousím na podobých situacích jak v reálu tak ve virtuálu už nějakou dobu. Nebudu vám říkat kde a jak se opravdu leknete, přišli byste o to spárvné vzrůšo a v případě méně stabilních židlí také o pád. Atmosféra je dokonale pohlcující, jak to má u správného hororou být. Milovníci krve, střev a těžkých zbraní si taky užijou. Zombice a někteří další muťáci se rozprskávají, stříkají krev kolem, po sežehnutí kyselinou zčernají, po zapálení vesele plápolají. Zombice fikaně předstírející smrt čakjí, až se jim vaše nožk a dostane na dokous a chňap. To obzvlášť v případech, kdy někdo leží na zemi bez vašeho přičinění a vy ho, považujete za další oběť zombicí, vypumpuje adrenalin na úroveň - Danger, infarkt imminent!. O pohlcení do příběhu svědčí napříkald moje vlastní sektání s Evilem: po shlédnutí dema jsem usoudil, že by to nemuselo býti špatné, a když si kámoš Evila pořídil, vyžebral jsem na něm druhé CD, s Claire. V deset večer jsem usednul (napsal bych pro účely recenze, kdybych byl ve Score) k počítači, takticky (taktická chyba, málem jsem si musel prát spoďáry) zhasnul pro hepčí atmosféré a ťuk 'ťuk udělal myší. V pět ráno další den - finito. Převlíkl jsem se, pro jistotu nechal kvér doma (když jsem chodil na záchod po dlouhých temných schodech dolů, potřeboval jsem nejakou vzpruhu;-) abych si nespoletl nějakého bufeta se zombií a vyrazil na Fucking Mining School psáti písemnaja práce z fyziky, která rozhodně není moje hobby. Stačí to? Atmosféra - 12 z 10.

Co se týče grafiky a zvuků - gůd gůd. Moje 166 bez 3D karty zvládá bez problému (většinou) i 640X480, ale je to zbytečné. Pokud nemáte slušnou 3D kartu, hrajte klidně v 320X240. Veškerá grafika je stejně v tomhle rozlišení, jenom postavičky a efekty jsou pak trochu (bez karty vážně jenom trochu) lepší.  Kamery jsou rozmístěné opravdu dobře, grafika je správně depresivní, zombice se potácejí (a rozpadají) jako živé... Zvuky jsou taky hodně dobré, dokonce je tady i náznak (trochu)3D zvuku (odbočka - proč do psí díry nepoužívají developeři Direct Sound 3D? I na obyčejném počítači a soundcartě  tak dosáhnete dobrého 3D efektu jako u Aurealu? Dokonce můžete naštelovat i pozici repráků, což některé zvukovky s aurealem neumí). Kapání  krve, cvakání pařátů plazícího se lickera, výstřely, bručení a brumlání zombicí.....

Takže - pokud uvažujete o zakoupení ňů gejm, Evil je jasná volba. Pokud budete hrát za obě postavy, má normální hráč  (bez návodu pochopitelně!!!!) postaráno o pár týdnů zábavy. Pro milovníky hororů je to jasná volba. Jedinou chybičku bych viděl v délce hry -   je sice přesně vyvážená (pro tenhle typ hry by více vypadalo špatně - viz třeba přestažený Alone 3), ale přece jenom, zkušenější hráč má po víkendu hotovo. Na druhou stranu, DOOM taky dokážu projet během několika hodin, takže si to proberte.


Tipy pro hráče

Pár týpků pro hráče, popis zbraní a tak. O kousek dál najdete návod pro Claire, ale ten doporučuju jenom zoufalcům. Je ve formě hintbooku - tj otázky, které si sami dáváte a správné odpovědi na ně, místo klasického linárního návodu, i když i ten možná ještě napíšu.

V počáteční části se nesnažte zombice vybít. Zabíjejete jenom v nevyhnutelných případech, snažte se radši utéct. Až na fýzl stejšn a dál začněte s hromadnou likvidací. ŠETŘETE NÁBOJE! O náboje je opravdu nouze (pokud nehrajete Arrange Mode - Easy, kdy máte k dispozici samopal s nekonečnými náboji a pár dalších brutálních zbraní jako rotačák a raketomet, taktéž s nekonečnýma). Nejvzácnější náboje jsou kyselinkové do grnátometu - přímý zásah a bajbaj. Taktéž plamenné jsou vysoce účinné především proti květinkám.

Zombice občas předstírají smrt - dokud z nich nevyteče loužička, jsou živé. Buď se postaví samy, nebo vás kousnou do nohy, když k nim příjdete (a pak je čas na fotbal).

Zbraně (Claire i Leon)

Nožík je na houby. Opravdu pro zoufalé.

Sub machine gun neznamená něco pod strojní puškou ale samopal, zde ráže   0.380 place (devítka). Máte do něj jediný zásobník (ale to je HODNĚ nábojů), ale neostýchejte se ho používat, je opravdu hezký. Najdete ho v muničním skaldu v podzdemí fýzl stejšn.


Speciální zbraně v Arrange Módu (Easy obtížnost)

Gatling Gun neboli rotačnaja gulomeťa je klasický zástupce palných zbraní, poddruh rotační kulomety. Můžete ho mít jenom v Arrange módu na Easy obtížnost. RATATTATATATATATATA má totiž nekonečné náboje. Bacha, nedá se štelovat nahoru dolů - pavouka nezabijete.


Raketometík je další Arrange mód zbraň, tentokrát bumbác nekonečný raketomet. Vhodné na oba Billy (vědce mutanta a Gatese).Zbraně - Claire

- pistoljet, klasická devítka, dvojčinný Browning High Power. Na likvidaci zombíků ze začátku docela stačí (zomboš vyžere tak pět šest volovo kouliček). Má zásobník na 13 kulek. Používá jí Claire a Ada.

- šipkostříl aneb útočná kuše. Nenechte se splést vysokým počtem nábojů - střílí tři šípy najednou. Zblízka je účinná, protože se do zomboše zapíchnou všechny tři šípy a on umře (ehmmmm). Na větší vzdálenost nevhodné, protože krajní šípy mají dost velký rozptyl. Najdete ho ve dvou exemplářích (první svírá mrtvý majitel obchodu v pazouře). Vejde se do něj 18 nábojů (6 výstřelů).


Granátometík M79 je gůd gůd zbraň, schovaná v kanclu STARS. Dokáže střílet tři druhy střel - modré granáty s klasickým účinkem - střílejte je zblízka (nic vám neudělají), jsou dobré tak na likvidaci většího počtu zombicí najednou, jinak nic moc. Zelené granáty neboli kyselinka (Acid) jsou dokonalé, asi nejúčinnější vůbec - jeden opatrný výstřel zabije LICKERA okamžitě. Obláček kyseliny ho sežehne na uhlík. Červené neboli ohnivé (flame) jsou hezké hlavně pro svůj účinek. Každého zapálí. Trochu slabší než kyselinka na lickery a jiné velké potvory, jsou ideální proti hromadám zombicí a především proti masožravkám, které zabijí okamžitě a třeba i dvě najednou. Kyselinku i zápaláky si šetřete na tužší nepřátelé. Na jednotlivé zombice je to hřích.

Griller neboli přenosný eletricky grill ANTIZOMBIE TM je šoková srandička, totálně na nic. Má dosah asi dva metry, je velký a těžký. Najdete ho v chodbičce před továrnou. Používejte ho na zombice (jedna nebo dvě rány je zabijí) místo pistole, jinak je totálně na nic. Ani štelovat se nedá (nahoru dolů), takže licker vám klidně sežere nohu a pavouk podělá oko.

Zbraně - Leon

Heckler-Koch  70, policejní pistole ráže 9mm, Leonova základní zbraň. Dá se vylepšit pomocí součástek, které najdete v zamčeném stole v druhém patře policejní stanice hned před knihovnou. Má osmnáctku zásobník.


Automatická verze HK dokáže střílet jednotlivé rány, nebo trojranné dávky. Rozhodně je to lepší, než základní pistolka.

Zkrácená remingtonka, typická policejní brokovnice. Dobrá pro boj zblízka, ale za moc nestojí. Vhodné na likvidaci větších shluků zombií najednou. Doporučuju upravit pomocí částí, které najdete v jedné slepé uličce před laboratoří (tam, kde má Claire griller). Má zásobník na 4 náboje.

  Upravený Remington 1100 je už zbraň jak má být. Kromě zvětšeného zásobníku (7 střel) jsou rány mnohem účinnější a přesnější. Výborné na lov zombáků a lickerů.

Plamenomet je sice hezká zbraň, ale má úděsnou spotřebu a nulový dosah. Používejte ji jenom na zapalování kytiček, na ostatní nemá smysl plýtvat palivem.

Desert Eagle .50 Action Express, nejúčinnější pistole na světě. Velice oblíbená zbraň Birdmana a Drsoně v Shadowrunu, má zvyk lámat ruce slabším lidem. Najdete ji u nočního hlídače na policejní stanici a je to nejlepší zbraň v Resident Evilu. Po namontování delší hlavně (zavřená v muničním kufříku v podzemí laboratoře) se stává ultimátní zbraní - na zabití mutanta Billa mi stačilo 9 slovy devět nábojů oproti nějakým dvaceti granátům, které jsem na něj vystřílel jako Claire.

Léčivky

Léčit se můžete několika způsoby - FA spreje, které vyléčí doplna. Zelené bylinky v květináčích, které vyléčí jenom trochu , červené bylinky, které můžete smíchat se zelenými za účelem tvorby všeléku a modré, které léčí otravu pavouky (dají se smíchat se zeleno-červenou směsí - vznikne dokonalý lék).

Potvorium

Potvor je v RE pár, ale stojí za to. Základní příslušník stavu zombického je zombie klasická, kterých najdete npříklad na obrázcích nahoře. Pár ran pistolí nebo jedna z něčeho silnějího ji odešle do věčných lovišť. Bacha, některé se plazí po zemi. Claire jim sice ukopne kebuli, ale nějakou tu energii vás to stejně stojí.

Licker neboli lízač je taková nepěkná potvor, která se plací po zemi a a vypadá jako člověk stáhnutý z kůže. Doporučený postup - počkat až k vám doleze a potom ho jednou ranou ukyselinovat, případně dvěmi ránami prošpikovat kušostřílem.

Vrány jsou nepříjemné, ale stačí jim jenom jedna kulička a jsou kaput. Potkáte je jenom na jednom místě a živě si připomenete Hitchcocka a jeho Ptáky. Pro ornitology povinnost.

Dobrmani zvaní též zasraní psi se nacházejí v kanálech, velice nepříjemné bestie, především pro chudinku bezbrannou Cherry.

Pavoučci spidermani oni mocmoc nepříjemní. Nenechejte si je dolézt nad hlavu, jinak špatně skončíte - otrava. Jinak stačí pár ran, nejlíp z pistole, i když zuhelnatělý vypadá hezky.

Krokodýl z řeky Nil, krycím jménem Aligátor. Vzpoměňte si na čelisti a dostanete ho.

Květinky nalézající se v továrně josu nepříjemné, ale jediná rána zápalným granátem je odchlorofyluje. Pokud hrajete s Leonem, používejte plamenomet.


Hlavní Antihrdina, bývalý vědec William, v posledním stádiu mutace.

HINTBOOK

Návod je řešený jako hintbook - najděte si otázku, na kterou neznáte odpověd, a hned dole najdete správné řešení. Bílé otázky se týkají Claire i Leona, červené jenom Claire a modré jenom Leona.

Co mám dělat na začátku? Zombie mě zabijou, mám málo nábojů....
Uteč směrem od požárů, na zombice vůbec nestřílej, nemá to smysl. Přes obchod se zbrasněmi (nezapoměň vzít mrtvému majiteli kuši/brokovnici po tom, co ho zbaští zombice) zdrhej až se dostaneš na policejní stanici.

Jak mám odemknout dveře v hale?
Jedny dveře jsou odemčené, je tam policajt (zatím ještě člověk), který tě vybaví kartou. Tu použij na počítači.

Na co jsou psací stroje a inkoustové pásky?
Použitím pásky na stroj si můžeš uložit pozici.

Na co jsou bedny?
Do bedny si můžeš odkládat nepotřebné věci, všechny bedny jsou propojené.

Jak mám otevírat zamčené stoly? Nemám páčidlo jako Claire...
Používej malé klíčky - Small Keys. Jeden je na pohovce u sekretářky, druhý ve výslechové místnosti. V jednom zamčeném stolu (ten u knihovny) jsou součástky pro HK, takže neváhej...

Jak získat první klíč?
První klíč (SPADE) získáš použitím Unicorn Medal (jednorožcí medaile) na sochu v stupní hale.

A kde je ta blbá medaile?
Na Chrissově stole v kanclu v druhém patře.

Jak otevřít trezor v místnosti plné zombic?
Kód 2236, najdeš ho v první místnosti nalevo od haly.

Jak se dostat přes hořící trosky?
Uhasit je.

A jak?
Polej je vodou.

Ha ha. JAK?
Přetlakuj nádrž na střeše. Stačí na to pootočit kolečkem, které najdeš, když slezeš ze střechy a prolezeš uličku plnou zombic.

Uhasil sem toho šmejda. Co mám dělat v tý místnosti, kde se šklebí ty tři sochy, kromě toho, že tam je klíč?
Do soch vraž dva rudý kameny, dostaneš za ně půlku modrýho kamene/jeden z kolíků.

Kde vezmu ty kameny?
Jeden má v ruce socha u kanceláře STARS, druhá je v krbu v zadní místnosti.

Jak mám ukecat sochu, aby mi ho dala? Raketomet nezabral.
Vedle sochy jsou dvě další. Musíš je odtlačit na tmavý dláždice, aby se obě dívaly na sochu uprostřed.

Jasný. Druhý diamant?
Zapal v krbu.

Primitivní. Nemám zapalovač.
Je v kanceláři sekretářky ve druhém patře.

Jak se mám dostat přes vrak helikoptéry?
Vyhoď ji.

Je moc těžká, neunesu ji!
Bombou, debile.

Hmm, kde ji vezmu?
Cé čtverka je v místnosti důkazního materiálu v prvním patře vlevo vzadu v jednom šuplíku. Detonátor má na stole známý policajt, co tě vybavil kartou.

Jak mám chytit tu holku? Vím že mi tam někde pobíhala, ale....
Stačí si na ni posvítit v koncové místnosti.

Náčelník vzal roha. Za jeho křeslem pod obrazem je nějaký zmatek. Co tam mám nastrkat?
Serpent, Eagle a Jaguar Stone. Ale nejdřív najdi Cherry.

Kde je?
Ve sklepě. Prolez kolem pejsků do stoky a podívej se do skladu.

Hmm hraju za Cherry, fuj. Co mám dělat?
Prokličkuj mezi psy. V jedné místnosti jsou náboje, v druhé slezeš dolů mezi bedny, srovnáš je do řady a pak pustíš vodu. Dostaneš se ke klíči, ten vem a všechno odnes zpátky ke Claire.

Kde mám vzít další klíč?
Leží na stole u známého policajta vzadu vlevo.

Jsem ve sklepě, v garáži. Co mám dělat s tou ženskou Adou?
Pomož jí odtlačit auto, které blokuje dveře.

Jak mám otevřít poklop u psích kotců?
Je v místnosti s celami, kde se schovává novinář Ben.

Na co je taková ta divná elektro skříň v podzemí, kam jsem se dostal poklopem?
Musíš do ní nastrkat všechny kolíky - king, knight, bishop.... Dej tam co máš a vrať se.

Co mám dělat jako Ada?
Zabij psy, zajeď výtahem pro náboje a druhým koncem k místnosti s bednami, které srovnej do řady, pusť vodu a přes bedny si zajdi pro klíč, který vrátiš Leonovi.

Jak mám posunout bedny? Překáží si navzájem.
Na bedny se dá vylézt.

Jsem zpátky ve sklepě, jak se dostanu do muničního skladu?
Zapoj elektřinu a použij ID kartu.

Jak mám zapojit elektrický panel ve sklepě?
Třeba takhle - nahoru, nahoru, dolů, dolů, nahoru

A kde vezmu ID kartu?
Je vzadu v márnici.

Jak dostanu Serpent Stone/další kolík?
V knihovně v druhém patře se dostat do tajné místnosti, podívat se na nákres a pak nastavit regály, aby pozice odpovídala (dva krajní nalevo posunout o pozici doprava)

Jak se dostanu do té tajné místnosti?
Po ochozu.

Jak dostat Eagle Stone/další kolík?
Je v místnosti za zrcadlem - výslechová místnost.

A ten poslední kolík/kámen (mám už jednu půlku, co jsem dostal za dva diamanty)?
Ten dostaneš, když zapojíš hodinový stroj ve třetím patře. A můžeš skočit zkratkou dolů.

Jak sundat padací most u hodin?
Stačí zatočit klikou v díře naproti mechanismu hodin.

A kde vezmu tu kliku?
V místnosti plné papírů a pořadačů (zamčená na SPADE key) leží na skříni.

Jak se k ní dostanu?
Stačí přistrčit pojízdný stolek a vylézt na něj.

Hmmm, hodiny nic nedělají.
Musíš je opravit - přidat kolečko.

A to je kde?
V prvním patře na pravo, blízko výslechové místnosti.

Aha, je na obraze. Jak ho mám sundat?
Zapal v krbu a pak otoč kohouty ve správném pořadí, jak ti radí obraz - 12,13,11

Hodil jsem pokec s náčelníkem a on umřel. Kam utekl vetřelec?
Po žebříku dolů, dej si pozor na ty malé, co se plazí po zemi. Až ho dostaneš, vezmi Cherry a utečte do kanálu.

Našel jsem Bena - on umřel! Kde najdu toho hajzla, co mu to udělal?
Zajdi ke kolíkové skříni. Až ho zabiješ, otevři skříň kolíky a jdi dál.

Kam mi utekla ta ženská v bílém plášti?
Až zabiješ pavouky (abys Leonovi ušetřil náboje), jdi dozadu k žebříku skrz ventilátor. Až zahodíš Annette, slez po žebříku dolů a podívej se, co to leží v kanále.

Jak mám s Cherry zabít toho zomboše?
Furt bys jenom zabíjel. Vylákej ho, pak ho oběhni a uteč kanálovou mříží.

Jak mám spustit most?
Použij kolečko (valve handle), přeběhni a most zase zvedni.

ÁÁÁÁÁ krokodýl!!!!!! Jak na něj, plamenomet nepomáhá???
Utíkej až k blikajícímu světýlku a zmáčkni ho. Počkej, až krokodýl kousne do plynové bomby a vystřel.

Co mám dělat s medailonem, který jsem našla u Cherry / našel u chlápka vzadu v kanálu (u žebříku přes ventilátor)?
Potřebuješ k němu ještě druhý, ten najdeš, když vylezeš v té samé místnosti nahoru po žebříku, medailon leží u mrtvoly šéfa kanálu. Pak stačí kolečkem vypnout ventilátor a vrátit se k vodní cloně, kde medailony vypneš vodopád.

Vláček nejede?
Zapni do něj proud na pultu vlevo.

Na co je to světlicové dělo?
Zapal ho zapalovačem a najdeš klíček ke zbraňovému trezoru.

Jak mám zprovoznit ten traktor nebo co to je?
Přelešti si hlavně, doplň munici a léčeni, pak vlez dovnitř, vezmi klíček a použij ho na venkovní panel. První pokus o zabití Mutanta Billa začíná.

Jak mám zachránit Cherry/Adu?
Dočkej času, nejdřív musíš zapojit elektřinu do hlavního obvodu.

Jak?
Zapni pojistku do skříně přímo uprostřed křížení tří chodeb.

Kde vezmu pojistku?
V mrazící místnosti vezmi obal a použij ho na pult.

Jak zlikvidovat kvítko, které na mě prská z ventilační šachty?
U počítače zapni rozprašovač (musíš počítač použít dvakrát). Pak stačí jediný zápalný granát / trochu ohně z plamenometu, který najdeš ve skříni.

Kde mám vzít kartu na otevírání dveří?
Je dole, v laboratoři.

Co mám dělat v laborce nahoře, která byla zamknutá na kartu?
Zombákům vezmi prázdnou kastli a strč ji do mašiny. Naplň ji. Vezmi si MO disk a jdi zpátky dolů.

To je jenom základní sérum, co dál?
Vrať se dolů a vzadu v laborce strč základní vakcínu do mašiny.

Co teď?
Otevři dveře k únikovému vlaku a běž k výtahu.

Jak mám otevřít ty blbý dveře?
TY sis nevzal disk z laborky, kde se vyrábí základní vakcínu? Tak, běž čekat na výtah.

PS: na Billa používejte upravené magnum jako Leon (stačí 3 a pak 6 ran), nebo kyselinové granáty jako Claire. Až dojde munice (jako Claire určitě nebudete mít dost kyselinky), nastoupí asi samopal, brokovnice nebo kušomet. Je zbytečné používat griller nebo pistole. O noži se nebudeme bavit vůbec.
Vždycky párkrát vystřelte a pak vemte roha. Druhou mutaci k sobě nenechte přiblížit!