About me...
Advanced Dungeons & Dragons


23.1.02: Všechny případné zájemce odkazuju na Marcuse na stránku http://dnd.czweb.org/main.php. Tam se dozvíte mnohem mnohem víc... Teďka jsem navíc přislíbil Marcusovi nějaký ten support s Monstrous Manualem, takže uvidíme.


Zmar! Je to tady! Tahle ministránka se nebude ani tak týkat toho, co AD&D je, ale nabídne vám jedinečnou možnost, a to je stáhnutí kompletní základní Hráčovy Příručky v češtině! (Druhá edice). Bohužel, když mě banda skřetů na Flórii 2000 ukecala, abych se pustil do překladu AD&D, nějak mi ušlo, že už polovina přeložená je. Dozvěděl jsem se, že překlad už je ve chvíli, kdy jsem byl sám v té polovině, tak jsem se na to znechuceně vykašlal. A až po půl roce jsem se dozvěděl, že ten překlad není kompletní a tak jsem se do toho pustil znovu. A je to tady. POdle Wordu jsem nad tím strávil nějakých 150 hodin a v podstatě do trvalo skoro přesně rok reálného času, ale je to tady.
Překlad není v žádném případě perfektní - sice jsem z něj odstarnil překlepy, ale gramatika je občas trochu divná a možná tam bude nějaká ta chybička, proto je to taky jenom 0.9 betaverze. Pokud narazíte na nějakou boudu, pošlete mi mail na shigor@volny.cz. Jedno takové nepříjemné upozornění: bez příručky Pána Jeskyně (Dungeon Master GuideBook)a Monstrózního manuálu (Monstrous Manual) se moc hrát nedá a ty zatím přeložené nejsou! Bohužel, pokud nemáte PJ, který je vlastní v originále... Osud.
 

Hráčova příručka pro AD&D, druhá edice (zazipovaný dokument WORD 97)


Stáhnutí je pochopitelně zdarma, ale chraň ruka páně drzouna, který si dá tenhle soubor na svůj web! Link sem, nebo přímo na hnízdo, to ano, ale linkstealerům utrhnu koule!
No, tak úplně zadarmo to nebude - když už jste tady, skočte o patro výš a podívejte se, co všechno tady Birdman má.


Pro ty z vás, kteří totálně nechápou, o co jde, tak ADD je nejrozsáhlejší (i když ne nejlepší) herní systém her na hrdiny, jako je třeba české Dračí doupě, v podstatě už klasika. Pro lidi s fantazií jeden z nejlepších způsobů zábavy. Žádný český nakladatel pravidla vydat nechce a angicky se u nás moc nemluví, takže přišel Shigor Birdman, uchopil svatou klávesnici a překládal...
Pokud hrajete počítačové hry, snad znáte Eye of beholder, Ravenloft, Baldurs Gate, dokonalý Planescape Torment, Icewind Dale a spoustu dalších, které jsou na motivy ADD vytvořený. A nedávno byl v kinech hezounký, byť trochu jednoduchý film Dungeons&Dragons.
Více si najděte kdekoli na internetu a rozhodně to zkuste. Nebudete litovat.