About me...
ShadowRun

[Munice] [Pistole][Samopaly][Brokovnice][Pušky][Kulomety][Těžký Guny][Specialitky] [Kde to všecko sehnat?]


Munice

Munice je důležitá věc, taváriši. Jak ji nemáte, i ten nejlepší kvér je vcelku k ničemu, pokavad nejni dost těžkej na to, aby se s ním dalo máchat sem a tam čilavěky po kebulích. Takovej klasickej náboj je mosazná (papírová, plastová nebo žádná) nábojnice, ze kerý čouhá špička toho, co poletí a trefí někoho do voka. Na zadní straně je většinou zápalka - ne že by se s ní dalo škrtat, ale je tam takovej flek, do kerýho kohoutek třískne a vono to udělá bum. Uvnitř je nějaká prachová nálož, kerá zajistí vystřelení kulky.

Beznábojnicový střelivo v postatě nemá nábojnice - ten teňounkej obal(spíš lakování než vobal), kerej tam je, při výstřelu shoří a tak jsou nábojnice menší, lehčí a víc se jich do zásobníku vleze.

Důležitá je ale kulka. Dříve to býval kus volova ve tvaru šišatý koule. POzději se kolem volova dávala vocel, aby kulka měla věčí průraznost. Teď je nábojů hafa. Tadyhle máte výtažek z katalogu MILAMMO corp, přeloženej do srozumitelnýho jazyka.  Pozor, spousta hraček je jenom pro speciální jednotky a tak.

Obyčejný náboj
V podstatě kus olova obalený ocelovým pláštěm. Standartní náboj.
>>>>Birdman: Pokud vám připadá, že je to na houby, tak se pletete. Prakticky všechny ostatní náboje jsou ilegální. Takže zásobníček obyčejnejch nábojů se hodí. Když na vás přiletí fízl, tak zásobník se zbytkem Glaserů zahodíte a vrazíte do pistole vobyčejnej. A fízl vás stejně zabásne, protože nemáte papíry :-))

Dutá špička (Hollow point) s řízenou deformací
Obal není plný olova, ale špička je nechaná dutá. Po zásahu se špička zdeformuje a působí větší poškození tkáně. [účinnost zbraně plus jedna ]. Kulky jsou slabší [polovina účinnosti zbraně] oproti bariérám [včetně tvrzených brnění] a autům a málokdy se odrážejí.
>>>>Birdman:Protože jsou legální skoro všude, na rozdíl od výbušných, docela se hodí.

Porcelánové střelivo
Vyrábí se pouze beznábojnicová verze. Celá kulka je vytvořena z porcelánu s keramickou výztuží. I když je palbená síla menší [účinnos -1], tahle kulka není detekovatelná žádným standartním skenerem! Ideální pro práci v zabezpečených prostorech, jako jsou letadla.
>>>>Birdman: Samozřejmě je třeba k těmdle srandám mít ještě něco, z čeho je budete střílet, volové. Nejlíp malýho terroristu.

Výbušná (explozivní) munice
Špička je v podstatě malý granát. Silné, nelegální pro osobní použití, při zahřátí (plamenej výbuch) vybuchnou většinou samy od sebe). Šikovný. [účinnost zbraně plus jedna]. Ale při střelbě do bariér mají poloviční účinnost :-{. Navíc sem tam málokdy vybuchnou [při kritickém selhání - samé jedničky při hodu]
>>>>Birdman:Na ten výbuch bacha. Není to příjemný. Nenoste jich sebou moc.

Extra Explozivní
Vylepšené explozivní náboje. Jsou účinnější [účinnost plus 2]. Jinak pro ně platí to samé co pro Explozivní.
>>>>Birdman: A jsou ještě nelegálnější než obyčejný výbušný.
>>>>Terminátor: To jsou ty pravý náboje, bum bác!

Bezpečnostní náboje (Safety Rounds)
Kulka je vytvořena kombinací kovového pláště a výplně ze zvláštní keramiky, zaručuje téměř stejný účinek, jako klasická kulka, ale po nárazu do pevného povrchu (bariéra, stěna a nebo tvrzená vojenská zbroj) se rozpadne [proti bariérám má poloviční hodnocení, pokud je bariéra silnější než 3 kulka se roztříští].Používají ji bezpečnostní jednotky v letadlech, protože taková kulka projde tělem, případně tělem v slabší ochranné vestě, ale o stěnu letadla nebo okénko se roztříští, takže nehrozí dekomprese.

Argent náboje
Jsou to výbušné náboje, který poučívají jako jádro stříbro. Super na úpiry, jinak zbytečný protože snižujou [o jeden] účinnost zbraně.

Flešety
Kupa malejch osterjch jehliček. Proti neobrněným cílům silně účinné [kód poškození o jeden vyšší], ale proti obrněnejm cílům jsou slaboučký [hodnota brnění se zdvojnásobuje].

Titanový flešety
Pokud je někde seženete, máte hej. Flešety jsou z titanu, navíc jsou potažené zelenou teflonovou vrstvou. Fungujou i proti obrněnejm cílům, pokud nemají pevný pancíř [celkovové bezpěčnostní pancíře, vojenské brnění, bariery, štíty - hodnocení poškození zůstává stejné]. Ale musíte na ně mít speciálně upravenou hlaveň, jinak se hlavně rychle poškodí [při výstřelu neupravenou hlavní se hází kostkou. Pokud padne 1, hlaveň je poškozená a musí se vyměnit (cca 15 procent ceny zbraně) za každý další výstřel se cílové číslo zvyšuje (druhý výstřel 1-2 hlaveň poškozena, třetí 1-3 hlaveň poškozena...). Výměna za speciální tvrzenou hlaveň - každý zbrojíř, stojí asi 30 procent ceny zbraně, základní čas na sehnání hlavně a montáže 48hodin. U speciálních zbraní možné i více (nedají se sehnat a proto je třeba vytvořit náhradní)]. Ve většině států jsou nelegání. Velice.

Gelový (někdy gumový) náboje
Účinnost zbraně je menší [o dva] a všechny zásahy omračujou. Jinak je větší šance shození nepřítele. [a účinnost brnění se zdojnásobuje:-(].

Průrazné střelivo (Armor piercing)
Střelivo, které používá plášť z extra tvrdých materiálů (na bázi wolframu), takže kulka znáze proráží brnění. [snižuje hodnocení bariéry/balistické brnění o 2]

APDS
Ilegální průrazný náboje. Proti obrněným hajzlíkům jsou hezký [hodnocení brnění je poloviční]. Ti hovadopsi z Fucking Barstards Incorporated je často používaj.

GLASER MEGA
Obzvláště mazaný náboje. V průrazným plášti s řízenou deformací je dávka titanovejch flešet zalitých v tekutým teflonu. Chviličku po zásahu, čili v době, kdy je kulka uvnitř těla, miniaturní nálož roztrhne špičku. Obal se prakticky zastaví. Flešety, jednak setrvačností, jednak urychlený druhou náloží ve spodku kulky, se vějířovitě vychrlí a trhají a ničí... Pokud s nima někoho terfíte do ruky, bude potřebovat novou...[Kód poškození se zvyšuje o jeden. Náboje jsou průrazné (brnění na polovičním hodnocení), ale při nárazu do pevné překážky (štít, pevné brnění, CERAMCLOTH nebo CERAMSKIN) se rozletí - kód poškození klesá o dva díky špatně vypočtenému odpálení vnitřní náložky (tedy o jeden menší než původní, nemodifikovaný). Při mířené střelbě musí cíl udělat ještě jeden test tělem oproti účinnosti, nemodifikované brněním (dermální se počítá). Pokud nemá alespoň jeden úspěch, nastává smrtelné zranění a příslušná část těla může být ustřelena (nebo naprosto zničeny vnitřní orgány)] Pozor, jsou úžasně nelegální prakticky všude. Jsou to vcelku velký kurvy, minimální ráže je 9mm (Těžké pistole, brokovnice, ostřelovací pušky... ne útočné pušky nebo lehké zbraně - náboje jsou příliš tenké).

Needlery neboli jehly
Náboje do jehlovek, obsahují narkotizační jehličky (nebo jedový). [při zjišťování účinku zásahu se používá nárazový pancíř místo balistického].

HESH - High Explosive Squash Heads
Hešké náboje. Existují pouze pro velké kalibry (.45 ACP, 50AE, brokovnice a těžké kulomety). Zaručují shození protivníka na zem [test těla proti 12, méně než dva úspěchy padá k zemi, jinak odletí několik kroků] a navíc ničí brnění [úrověň poškození plus jedna, za každý zásah do brnění snižuje hodnocení brnění o dva]. Brutální, přísně ilegální, drahé.

Titanové průrazné kulky
Dokonalé průrazné náboje [snižují hodnocení balistického brnění na pětinu, hodnocení bariér na polovinu]. Vyžadují speciálně upravené hlavně, podobně jako titanové flešety, jináč se ničí vývrt hlavně. [při výstřelu neupravenou hlavní se hází kostkou. Pokud padne 1, hlaveň je poškozená a musí se vyměnit (cca 15 procent ceny zbraně) za každý další výstřel se cílové číslo zvyšuje (druhý výstřel 1-2 hlaveň poškozena, třetí 1-3 hlaveň poškozena...). Výměna za speciální tvrzenou hlaveň - každý zbrojíř, stojí asi 40 procent ceny zbraně, základní čas na sehnání hlavně a montáže 48hodin. U speciálních zbraní možné i více (nedají se sehnat a proto je třeba vytvořit náhradní)]. Ilegální prakticky všude.

Speciální střelivo do brokovnic nebo velkokaliberních(těžké kulomety, granátomety...) zbraní

Armatek Haymaker
Nylonovej pytlík plnej broků. Omračuje. Pokud s ním někdo dostane, padá na zem. [tělo vyšší než 6 v 70procentech - test 1K6 oproti 6]. Vcelku na nic.

Armatek PowerPuncher
Tři pytlíky broků. Na zem neshazujou, ale způsobujou velkou bolest a spíš omráčí [kód poškození plus jedna, neplatí na tělový pancíře].

G-FORCE CARRY BAG
Zase nylonový pytlíky, plný sekundovýho lepidla. Po nárazu skoro okamžítě zaschne a dá se použít na šplhání po jinak nešplhatelných stěnách.

Marsh Manhunter Death Web
Hezká hračka, která vystřelí monovláknitou síť. Funguje stejně jako přímý zásah monobičem, čili hodně [zranění plus jedna, cíl použije poloviční hodnotu protinárazového pancíře. Pokud nastane nějaké zranění, každé další kolo dostává postava M, pokud se pohybovala a neudělala test rychlosti proti 6. To trvá, dokud není síť odstraněna (dvě kola po sobě, test rychlosti 8)]. Jenomže dost často se náboj nerozevře a cíl zasáhne jenom zamotaný klubko nití [pokud při testu střelby padne více než polovina jedniček(nebo může gamemaster hodit 1k6 a při jedičce nebo dvojce)  náboj se nerozevřel. Cíl dostává zásah o hodocení 3 L Omráčení].

>>>>Birdman: Monovláknité síti nevěřte. Je to vobyčejnej, ale děsně ostrej drát. Ale i tak je to slušný kuchadlo.

Art-of-Combat Blizzard
Neuvěřitelný náboj. Po zásahu tenkostěnný pancíř praskne a naplní okolí jemňoučkým kovovým práškem [přibližně 60 metrů krychlových - 6X4X3 metry]. Malý condenzátor ve spodu náboje potom udělá plopt. Blesk. Lidé (a zvířátka) v oblaku padají k zemi omráčení [5S útok, účinkuje jenom dermální brnění nebo speciální izolované celotělové brnění] a eletronika jde většinou do hazjlu [hod kostkou, cílové číslo 5. Pokud neuspěje, vyřazeno z činnosti na nějakou dobu. V případě že padne jednička, trvalé poškození. Cílové číslo může snížit speciální úprava]. Pulz se pochopitelně přenáší i po drátech [elektrická síť se nepočítá, protože napájecí vstupy mají dostatečně výkonné pojistky]. Super věc. Existuje i verze jako puškový granát (nasazuje se na hlaveň, rychlost mu udělí vystřelená kulka) nebo minigranát.

>>>>Birdman:SUPER SUPER

Art-of-Combat Fireball
Upravený Blizzard. Místo vodivého prášku je Fireball naplněný jemným prudce hořlavým prachem na bázi magnézia. [účinnost je 8M, pro obranu polovina protinárazového pancíře. Všechny hořlavé věci se zapálí, kovové věci se navíc rozžhaví (3M poškození za každé kolo, kdy se postava dotýká tepelněneizolovanou částí těla)]. Bombastic mistr fantastic.

Poznámka baj Birdman:SUPER SUPER SUPER

Brokovnicové Minigranáty
Poněkud zmenšené minigranáty. Bum bác, hlavně s automatickou brokovnicí [poškození 7V u standartního typu].

Přilepovací dálkově odpalované minigranáty
Jedna z nejlepších hraček na světě. Špička obsahuje pozdro s superlepem. Po nárazu se se tělo granátu přilepí a vybuchne až po zaslání rádiového pulzu. Účinek je kumulativní! [jeden granát má hodnocení 6V, při větším počtu se hodnocení sčítá, za každé tři se zvyšuje kód poškození (dva granáty 12V, tři 18S...Maximálně je možné kumulativně (na jednom místě) odpálit pět granátů (případně víc, podle toho na co se snaží zapůsobit. Na obrovské pancéř dveře klidně dvacet. Stejně to nepomůže) vyslání pulzu je volná akce při použití smrtgunu nebo jednoduchá ručně.] Zbraň může být nastavena tak, aby signál k odjištění (druhá pojistka ve střele , první se vyřadí při výstřelu) vyslala po povolení spouště při automatické střelbě. Granáty už  přilepené vybuchnou okamžitě, ty ve vzduchu po nárazu. Na používání přilepovaček musíte mít pochopitelně speciálně upravenou zbraň [úprava stojí 800Y, základní čas pro zbrojíře 72hodin]. Na zbraň se připevní odpalovací tlačítko (ideální v místě úchopu druhou rukou) a pojistka/přepínač režimu (vybuchnout po stisku tlačítka nebo po povolení spouště). Pochopitelně se připojí i na smrtgun, pokud ho zbraň má. Mimochodem tahle hračka je skvělá na probourávání zdí.

>>>>Birdman:SUPER SUPER SUPER SUPER SUPER až na tu blbou cenu Pokud je někde seženete, šetřte si je. Dávka přilepovaček a ve zdi je ďoura....

Tabulka munice (vždy po deseti nábojích) (uvádím jednom halvní speciality, musíte hodit okem do popisu)

Typ munice speciality utajitelnost hmotnost dostupnost cena pouliční index
Běžné 8 0,5 2/24h 20 0,75
Hollow Point +1účinnost 8 0,4 3/24h 50 1
Explosive +1účinnost 8 075 3/36h 50 0,8
Ex Explosive +2účinnost 8 1 6/72h 100 1,5
Bezpečnostní neprojde bariérou 8 1 10/10d 40 3
Porcelánová -2 účinek, nedetekovatelná 8 0,5 12/8dní 200 3
Argent stříbrné 7 1 5/36h 120 1,5
Flešety 8 0,5 3/36h 100 0,8
Titan Flešety průrazné fleš 8 0,4 18/10d 200 3
Gelové omračují 8 0,25 4/48h 30 0,8
APDS průrazné 8 0,25 14/14d 70 4
Průrazné balistické brnění -2 8 0,25 8/48h 60 1,5
GLASER MEGA +1 poškození, průrazný 8 0,5 16/12d 250 3
NEEDLER 8 0,25 3/36h 30 1
HESH ničí brnění, +1 poškození 8 1 18/14d 200 3
Titanové kulky průrazné 8 0,5 18/24d 250 4
Haymaker shazuje 7 0,75 10/6d 170 2
Power Puncher omračuje 7 0,75 10/6d 170 2
Carry Bag šplhací přilepovačky 7 0,25 12/10d 300 2
Death Web vystřelovací mono síť 7 0,25 18/10d 800 2
Blizzard elektrický oblak 7 1 14/10d 1000 2
Fireball zápalný oblak 7 1 12/10d 1200 1,5
Shotgun Grenade minigranát do brokovnice 7 1 6/48h 700 2
Stick Grenade kumulativní rádiem odpalovaný přilepovací granát 7 1 16/12d 3000 3

[Poznámka pro GAMEMASTERY: Proboha, nedávejte hráčům do ruky více speciálních nábojů!!!!! Tím myslím Titanové, přilepovací minigranáty, Blizzardy, Firebally, HESH, GLASERY a tak. Případně zvyšte dostupnost cca o pět.]


PISTOLE

Pistolky pistolky, kdo by je nechtěl? Jsou nejrůznějších ráží, od malých .22 po obrovské ,50AE. Plus některé speciální super účinné pistole, které využívají üplě speciální střelivo, například kanonové granáty. Jedna z mých oblíbených hraček je Desert Eagle III, s .50 ráží.

DESERT EAGLE III

Desert Eagle III

Těžká pistole populární už dobře 70 let. Původně vyráběná Israel Military Industry, licenčně se vyrábí například u Fabrique Nationale (FN verze jsou nejkvalitnější, vřele doporučuji). Používá speciální plynoventilační systém. Ani ne tak aby se snížil zpětnej ráz, ale především aby se maximálně využila síla náboje. Vyrábí se v několika různých rážích. Nejčastější je .357 magnum a .50Action Express. Verze na náboje .50 AE je snad nejúčinnější (myslím tím normální pistole, ne Revolucionáře nebo kapesní Panthery) těžká pistole (vyžaduje opravdu silného střelce) [PLATÍ POUZE PRO .50AE: na každý (i první) výstřel má další (mimo standartních) modifikátor zpětného rázu +1(dá se zrušit jedině gyrem nebo síla+tělo větší než 14, případně silná kyberruka) . Vyžaduje, aby měl střelec součet síly a těla alespoň 10. Náboje .50AE se běžně nepoužívají, je nutné je nakupovat zvlášť.Cena je 1,5 krát cena původního náboje, dostupnost +2. Náboje i pistole ráže .50AE bývají většinou jenom na zvláštní povolení!].

Ráže

utajitelnost

munice

způsob palby

poškození

hmotnost

dostupnost

cena

index

.357

4

15(z)

PA

12M

3.5kg

4/24h

850Y

1,5

.50AE

4

11(z)

PA

9V

4kg

5/36h

1500Y

3

>>>>Birdman: Hezkej dárek od Ježíška a IMI. Padesátka je moje oblíbená pistolka.

Terrorist

Tahleta pistolka se nedávno objevila na ulicích. Nikdo neví přesně, kdojí vyrábí, ale ať uť že je to kdo chce, za tohle má bod. Terrorist je malinká (lehká) pistole na beznábojnicové střelivo. Krása terroristy spočívá v jeho utajitelnosti. Jednak je vytvořený ze speciálních kompozitů a plastů (takže je nezachytitelný detektory kovů), druhak se dá rozložit na dvě malé krabičky. První vypadá jako velký zapalovač a je to vlastně hlaveň se závěrem, druhá část vypadá jako malá černá ozdobná krabička, která obsahuje zásobník a spoušťový mechanismus.  Složení je primitivní, trvá sotva minutku, rozložení asi pět minut. Takhle rozložené je nepozná ani čert, i když je přímo vidí [test vnímání proti 8] a na rentgenu nemá šanci vůbec nikdo. Pistolka je tlumená, má i miniaturní tlumiš ohně a integrovaný smrtgun (bohužel jenom starý typ 1) a minilaserový zaměřovač. Nemůžete na ní nic přidělat, nemůžete z ní nic oddělat a používá jenom beznábojnicové střelivo kalibru 6mm (lehké pistole). A ještě taková poznámečka, pistolka není pro troly. Do těch jejich ťapek se prostě nevejde.

Ráže

utajitelnost

munice

způsob palby

poškození

hmotnost

dostupnost

cena

index

6 mm

8

8(z)

PA

6 L

0.5kg

12/4d

1500Y

2


Speciality

MULTI-WHAS 1.05 Multi weapon hand assault system
(one man commando
aneb jednomužné komando)

 

Tak takovou zbraň jste ještě neviděli. Zase jednou nějaká legrace, kterou někdo dělá ilegálně po tají pro nás chudáky, kteří musíme občas s někým těžce bojovat. Musím se pochlubit, konstruktéra téhle hračky znám a podle mých připomínek byla nakonec vyprojektována verze 1.05. Multi-WHAS neboli Multizbraňový ruční útočný systém je sen každýho správnýho samíka a žoldáka. Sralo vás, že si před bojem nemůžete vybrat, jestli si vzít párek samopalů, nebo jehlovku, nebo plamenomet, nebo raketomet nebo co sakra? Všechno si samozřejmě berou jenom trotlové nebo opravdu velcí trolové, ale teď, když je tady MULTI-WHAS (zamilovanými uživately překřtívaný Muháš nebo muhášek), máte šanci i vy ostatní. Jo, sen každého bojovníka je tady! Jenom ten bojovník musí mít pořádnou sílu. Takže tady je trochu rozumnější popis:

Přicházíme k velké bedně, na které je nenápadný červený nápis Multi Weapon Hand Assault System. Otevíráme bednu, ve které je spousta spousta různých podivných součástí, ze kterých nám jde hlava kolem. Pokud jsme trol, jenom si povzdychneme, protože moc dobře víme, že na trolí ruku se tato zbraň uzpůsobit nedá a zklamaně odstoupíme. Prohlédneme si svaly na rukou a zkusmo je zatneme. POkud na tom se silou nejsme moc dobře, měli bychom si to rozmyslet. Zbraň zbraní je totiž dost těžká a slabé osoby ji neunesou [za každý bod síly pod 7 modifikátor +2 ke všem testům (síla šest +2, síla pěti +4 atd). Pokud postava zbraň drží i druhou rukou za úchyt, modifikátor se snižuje o jedna, tedy síla 6 +1, síla 5 +3...]. Tak, teď se ještě podíváme na svou dlaň a zkusmo si ji ohmátneme druhou rukou. Pokud nemáme v dlani propojení na smartgun v naší hlavičce, povzdechneme si a společně s trolly a slabochy odejdeme zapíjet žal. [Zbraň vyžaduje nainstalovaný smartgun, bez něj je nepoužitelná].Tak, teď jsme vytřídili osoby, jež si z Muhášem (jak se to zkráceně vyslovuje) a dáme se do toho. Máme následující možnosti: buď si vzpomeneme na hodiny, které jsme strávili opravováním a upravováním zbraní, nebo si do hlavy vrazíme kolík, který nám bude radit, anebo si seženeme opravdu důvěryhodného zbrojíře. I když první věc, na kterou nám padl zrak, je hrubý papírový manuál a čip s elektronickou podobou, nebudeme riskovat, že by se nám sestavení zbraně podařilo jenom tak.[Na složení a přizpůsobení zbraně na míru je třeba test Střelné zbraně KO proti 8, základní čas 24 hodin]. Uplynulo několik hodin. Před námi leží zbraň zbraní, náš milý muhášek, který se stane naším nejlepším přítelem, jak jsme si už teďjisti.A aby nám ho náhodou někdo neukradnul, už jsme zaktivovali bezpečnostní systém, jenom jsme se ještě nerozhodli, co se stane nenechavci, který se ho pokusí vzít a nebude mít stejnou smartgunovou signaturu jako my. Máme na výběr z elektrického šoku [9V omráčení, bez jakéhokoli brnění] nebo rovnou explozi [výbuch zraní 12 S a postava příjde o ruku, i kdyby náhodou výbuch ustála. Takže bude stejně zraněná], která nenechavce naučí, ale nadruhou stranu, co si pak počneme bez Muháška? Seženeme si dalšího, že.
S úctou pozorujeme krásný černý tvar Muháška. Přímo z něj sálá příslib síly, kterou ovládneme, jakmile ho budeme mít v ruce. Ze škaredé neprustřelné bundy, jež máme na sobě, odtrháváme rukáv, abychom mohli muháška uchopit[cokoli hrubšíhio než obyčejná látka musí být z lokte odstraněno, aby systém seděl!]. Opatrně ho zvedáme a vsunujeme do něj svou ruku [při montáži se určí, jestli bude MWHAS pro levou nebo pravou ruku] a cítíme, jak nám vnitřnosti muháška pevně, ale jemně, sevřely loket. Místo našeho předloktí teďnaši ruku ukončuje nádherný černý muhášek [od kloubu loktu je MWHAS dlouhý jeden metr, má kompaktní, oblý tvar. Předek je jakoby useknutý, hlavně z něj nečouhají. Při pohledu zepředu je vidět plochá deska se spoustou hlavní]. Zkusmo protáčíme ruku a opisujeme muhášem kruh. Krása. Je sice těžký, lumpík, ale nijak nás neomezuje v pohybu. A při střelbě si ho můžeme přichytit druhou rukou na speciálním sexy držáčku. Tak a teď se podíváme, co muhášek umí.
Suchými termíny můžeme konstatovat toto: MULTI-WHAS je zbraňový systém, který do kompaktního těla nasazovaného na předloktí uživatele, který MWHAS ovládá pomocí smartgunu, kombinující tyto zbraně: Lehký kulomet ráže 7.62 mm, Vysokorychlostní útočnou HVAR pušku kalibru 6.35mm, dvě automatické brokovnice ráže 12, každá s odděleným zásobníkem pro speciální střelivo, trojranný granátomet, dvouhlavnový šipkomet, schopný střílet průrazné šipky s náplní jedovatých nebo omamných prostředků, případně tázerové elektrické šipky, miniaturní plamenomet, zásobník zmrazovacího plynu,   vrhač sítě, světlicomet, kotvičkovou pušku s navijákem a miniraketomet. Pro boj zblízka je možné použít jak samotný MWHAS [síla +2 M omráčení], který je vyrobený z dostatečně pevného materiálu, nebo elektrický výboj směrovaný do přední části MWHAS [9V omráčení] a nakonec je MWHAS vybavený dlouhým vyskakovacím bodákem, který má ostří vylepšné monovláknem[síla +3M]. Externě (umožňující snadné oddělení druhou rukou) je k MWHASU připojen bojový nůž [síla+1L] a lehká pistole [6L, zásobník 12] stejné ráže jako HVAR neboli 6.35mm, vybavená smartgunem. Co se týče vybavení, MWHAS je kromě speciálního systému pro redukci zpětného rázu [celkem 6 bodů redukce zpětného rázu]vybavený (pochopitelně) smartgunem verze 2, speciální sadou senzorů, jež poskytují elektronické přibližování úrovně 3, termografii, noktovizor a ultravizor. Pokud jsou senzory aktivovány, výhled zbraně se promítá pomocí smartgunu přímo do výhledu uživatele. MWHAS dále obsahuje silný světlomet, laserový zaměřovač (velice silný, vhodný pro oslepování protivníků), kamerový systém připojený na senzory (s pamětí na hodinu záznamu), směrový mikrofon [úroveň 6] a dálkový laserový mikrofon [úroveň 6], jejich audio výstup je možný připojit na sluchátka. MWHAS má pochopitelně i hledáček, napojený ke granátometu a brokovnicím (pro případ použití brokovnicových granátů) a má i rádiový odpalovací systém pro přilepovací minigranáty. Všechny hlavně jsou ze speciálně tvrzených materiálů a mohou střílet i titanové střelivo. Na jejich konci (u kulometu, HVAR a brokovnic) jsou připojeny vyměnitelné zvukové filtry. Zbraň je chráněná proti nečistotě, vodě a elektromagnetickým pulzům úrovně 6. Na zbraň už není možné připojit ždáné další doplňky. Díky mimořádné kvalitě a úpravě namíru umožňuje zbraň střelci její dokonalé využití[postava má jednu kostku navíc pro všechny testy. Pro střelbu se používá dovednost střelné zbraně (koncentrace muhášek, specializace muhášek:-), pro hráče třetí edice shadowrunu použijte speciální kategorii střelných zbraní - Multizbraňové systémy].
To je, co? Jsme z toho celí nadšení, ale z té spousty zbraní jsme kapku popletení. Takže si to vysvětlíme, dobře?
Lehký kulomet je hezký a silný, ale jeho náboje jsou velký a těžký. Je určený pro dálkové ostřelování silnějších cílů. Má sice malý zásobník, ale místo zásobníku na 30 nábojů můžete do muháška vrazit jiný, ze kterého čouhá klasický kulometný pás. A hnedle máme střeliva až moc[Protože je zásobník ukrytý vevnitř, musí se použít spciální redukce na pás, neboli zmíněný zásobník]! Oproti normálním kulkometům má ten v muháškovi i jednoranný režim, takže ho můžete použít jako "ostřelovací pušku", hihi. Jinak stříli tři náboje dávkou a 12 plnou salvou. Na blízké cíly se docela hodí vysokorychlostní HVAR puška, kterážto střílí malorážné náboje do lehké pistole, takže se jich do speciálního výměnného kanystru v muháškovi vleze spousta (100), což se hodí, protože HVAR plive kuličky jako by jich bylonekonečno (dávkou vystřelí šest kulek, plně autopalbou 15, dokáže i jednotlivé výstřely). Dvě brokovnice jsou jako stvořené na palbu flešetami nebo speciálními střelami. Takový fajrból v jednom zásobíku a blizard v druhým, hmmmm. Dokáží střílet i dávkou! Oba zásobníky jsou vnitřní, mají kapacitu 12 náboju a další náboje do nich dáváme ručně. Granátomet je klasický pifpaf granátomet, má vnitřní zásobník na třiminigranáty, ale dokáže je vystřelit všechny najednou jako dávku! Uau! Šipkomet je absolutně tichý a vypouští šipky (každá hlaveň jich má ve vnitřním zásobníku 5) jednoranně. Šipky jsou dlouhé asi deset centimetrů a moc se nám líbí, protože do jejich špičky můžeme dát cokoli od jedu, přes omamnou látku až po speciální baterii pro elektrické šoky nebo dokonce výbušnou hlavici.Jo! A taky nemají žádný zpětný ráz! A jsou úplně tiché, ale to už jsme si říkali, že? No a všechny tyto hlavně jsou nahrnuté doprostřed muháška. Nad nimi je takových hezkých deset trubiček, ze kterých mohou vylétavat miniraketky. Hezké, a můžou být i řízené! Samozřejmě ženejsou tak silné jako jejich větší bráškové[10V] ,ale nemůžeme mít všechno, ne? No a pod tím shlukem hlavní se nachází výpusť plamenometu/mrazáku. Plamenomet, kteý si bere palivo z takového malého kanystříku ve spodní části muháška, nebo můžete místo kanystříku připojit hadici k velkému kontejnéru na záda, i to se dá k muháškovi koupit, a tak můžete pořádat grilování pro mnohem více osob! Joj! No a mrazák je podobná sranda, jenom to stříká pod tlakem kapalné hélium. Jojojo. To je nám najednou nějaká zima, hihi. Škoda jenom, že zmrazovacího plynu je v muháškovi přesně na jednu dávku. S plamenometem už je to lepší, ten má hned tři výstřelu. V levém dolním rohu muháška je síťová puška, bohužel jenom jednoranná, která na každého lumpa vystřelí monovláknitou síťku a chytne ho jako motýlka. A na pravé straně je kotvičková puška a dvacet metrů monolana. Namíříte, vypálíte a zachvilku jedete nahoru jako výtahem! Super! No a poslední srandička je světlicomet, kterým si můžete na nepřítele posvítit, případně do něj světlici zarýt a on už potom svítí sám.
Jediná nehezká věc na muháškovi je, že prostě nedokáže střílet se vším najednou. Vždycky jenom jedním režimem. Ach jojo. Možná u další verze.

Zbraňový systém

Ráže

munice

způsob palby

poškození

Poznámka

Lehký kulomet

7,62

30(z) nebo pás

PA/D/A

9V

 

HVAR 6,35 100(z) D/A 6L Střílí náboje do LP, dávka 6 kulek, auto 15
2Xbrokovnice 12gauge 12(v) PA/D/A 9V brokovnice, zpětný ráz dvojnásobný
Granátomet minigranát 3(v) PA/D jako granát  
2XŠipkomet šipka 5(v) JR jako šipka bez zpětného rázu
Minirakety 12mm 10(v) JR 10V  
Plamenomet   3(v) nebo kanystr (30) D    
Mrazák   1(v) nebo kanystr (20) D    

 

 


System Alert: unauthorized entry detected! Data transmission terminated,  Alerting security system...