About me...
ShadowRun

Brnění

Brnění je brnění. Dneska nosí každej hadry vypancéřovaný jak to jenom jde. Tak si taky ňáký pořiďte. Tady máte pár zajímavejch kousků, který jsem postahoval z korporačních uzlů. Jako první je tady fešácký plášť od Arnold Schwarzeneggers Corporate:

Terminator's Coat TM

Terminátorův plášť (dlouhý černý kožený plášť, ale je možné získat i modely jiného střihu) si oblíbili shadowruneři po celém světě. Je pevný, snadno pod ním schováte objemnější předměty a spousta kapes a kapsiček se vám také bude hodit. Navíc dostanete zdarma tmavé brýle TerminShades TM!

[Utajitelnost 7, Pancíř 5/4, hmotnost 3, dostupnost 3/36h, cena 1450, index 1]


A teď jedna hezká hračka:

CERAMSKIN  TM je nejnovější bomba mezi pancéřováním. Je to speciální tělový pancíř, který se nosí pod oblekem přímo na holé kůži. Vyrábí se jenom na objednávku přesně pro každého runnera. Defakto funguje jako druhá kůže, protože jinak byste ho nemohli nosit furt, že jo. Umožňuje dýchání kůže a propouští pot (jednosměrně, takže ve vodě se nenamočíte), takže ho můžete nosit bez jakýchkoliv problémů. Nezasahuje jenom na ruce (končí u zápěstí), hlavu (končí buď u hranice krku, nebo má ještě krátký rolák). Ruce by byly necitlivé, proto se nevyrábějí ani rukavice. Je možné nechat na některých místech otvory nebo "prostřihy", aby byl snadný přístup k internímu cyberwaru, nebo místo pro přitisknutí dermu.

Vyrábí se tak, že příjdete, postavíte se do speciální mašina a ta naskenuje vaše tělíčko. Pak se pomocí připravených polotovarů ze speciálních keramických (většinou) vláken připraví tenká dvojdílná kombinéza. Je přesně vyšisovaná podle vašich tělových tvarů. Navlíknou ji na plastovou sochu, kterou mezi tím odlili a ořezali laserem (můžete si ji pak koupit za pár šupů (100 yenů). Pak se přetahuje speciálním silovým polem, které přetvorí látku na většině míst na čtverečky ocelově pevných plátů, spojených tenounkou vrstvičkou nezměněné látky. Když si potom kombinézu navlíknete, můžete se pod ní docela dobře pohybovat, protože pohyblivá místa zůstala nezměněná. Počítá se i s pohybem svalů (a nárustem pupku po deseti pivech). Látka je vytvářená orientovaně, to znamená, že v některých částech so dokáže vypínat pouze jedním směrem. Takže můžete napínat svaly, ale kulka vám do ruky nevletí.

Po zpevnění silovým polem se ještě nechá kombinéza vyzrát (aby zůstaly pevné destičky trvalé) v chemické lázni na 48 hodin. Pak si ji můžete navléknout, vypláznout brutální prachy a odejt, bezpečný jako nikdy. Ale. Pokud se vaše tělesná konstituce změní [nárust/zmenšení těla, případně výrazná změna síly (o tři body)] je vám CERAMSKIN nahovno. Pokud vás něco zasáhne, oprava je nemožná, musíte si pořídit novou. Soudržnost kombinézy totiž začne upadat a rozpáře se na všechny strany. A navíc je to brutálně drahé!

[Dostupnost CERAMSKINové oblékárny je 12/4dny (pokud postava už nějakou nezná). Výroba samotné kombinézy trvá dva až tři dny. Pro hru berte CERAMSKIN jako dermální podkožní pancíř (i v případě, že už ho postava má, sčítají se). Pro speciální průrazné střely apod berte skin jako bariéru (tj dvojnásobně účinnou apod) s vyjímkou speciálních velice ostrých nebo tenkých střel, kdy působí normálně (například titanové flešety).] Protože skin přece jenom poněkud omezuje v pohybu, skiny úrovně vyšší než 2 snižují rychlost (pro orky je ale modifikátor nižší o jeden a pro trolly o dva!), maximální úroveň skinu je 5. Každá úroveň poskytuje bod balistického i protinárazového pancíře a je široká přibližně třičtvrtě milimetru. Navíc zaručuje odolnost proti elektrickým výbojům a žáru (za přípletek 3000 jenů pokryje firma skin speciální vrstvou, která zaručuje odolnost i proti radiaci a EMP). Cena se určuje ze základní ceny, násobené modifikátorem za úroveň tělového atributu. Skiny mají neutrální růžovou barvu (za příplatek cca 2000 jenů (u trollů za 3000) dokonce pokryjí skin chlupy a pigmentací, takže jediná nesrovnalost bude přechod u krku a zápěstí.). Zjistit se dají těžko, ale pomocí rentgenu nebo IR vidění je možné je detekovat (propouštějí sice tělesné teplo, ale nepřirozeně. Na IR vypadá postava jako mřížkovaná.),

"Běžně" se dělají skiny do úrovně 3. Pro vyšší úrovně musíte najít lépe vybavenou "oblékárnu" [(16/17d)] a samotná výroba je dvakrát delší (asi týden).

Úroveň Utajitelnost základní cena Modifikátory Váha
1 nezjistitelné 10000 +1/1 brnění 1kg
2 nezjistitelné 22000 +2/2 1,5kg
3 14 45000 +3/3, rychlost -1 2,5kg
4 12 80000 +4/4, rychlost -2 4kg
5 10 200000 +5/5, rychlost -3 6kg

Utajitelnost platí v případě, že je skin překrytý normálním oblečením. Jinak se snižuje o dva. (Neplatí, pokud si připlatíte za přesnou imitaci kůže 2000, trolové 3000).

Modifikátor rychlosti platí pro lidi, elfy a trpaslíky. Pro orky je o jednu nižší (úroveň 4 rychlost -1, úroveň 5 -2 rychlosti), pro trolla o dva (úroveň 5 rychlost -1).

Modifikátory ceny (pro trolly zvyšte násobitel o polovinu, pro trpaslíky snižte o čtvrtinu)

Tělo násobitel
1-3 0,8
4-5 1
6-7 1,5
8-9 2
10+ 3

CERAMCLOTH TM

Podobné  CERAMSKINU, běžně přístupné. Do klasického obleku se vloží další, CERAMCLOTHová vrstva a potom se vytvrdí. Není nutný tělesný scan. Uživatel dodá oblek, pracovník mu do ní všije (přilepí...) připravenou vložku a vytvrdí ji. Zvyšuje stávající hodnoty brnění, ale je docela pravděpodobné, že si někdo všimne ztvrdlých tělesných tvarů(-level utajitelnost). Pro průrazné náboje funguje stejně jako bariéra. Není možné vkládat vložku do pancířů (bezpečnostních, vojenských...) pouze do běžných obleků. Dostupnost 5/36h. Je nelegální. Po každém zásahu, který má vyšší hodnocení, než je celková úroveň pancíře, se snižuje o úroveň.

Úroveň zvýšení pancíře cena
1 +1/1 5000
2 +2/1 12000
3 +3/2 25000

System Alert: unauthorized entry detected! Data transmission terminated,  Alerting security system...